Rytuał Hammam wykonujemy w czterech częściach.


1. Namaczany całe ciało.

Bierzemy ciepłą kąpiel lub prysznic, można także skorzystać z sauny. Podczas kąpieli w ciepłej wodzie otwierają się pory na naszym ciele, co umożliwia ich oczyszczenie.


2. Oczyszczamy ciało.

Wykonujemy dokładny peeling enzymatyczny ciała. Do peelingu używamy czarne mydło Savon Noir, działającym złuszczająco, nawilżająco i oczyszczająco oraz rękawicę Kessa.
Na zwilżoną skórę nakładamy mydło Savon Noir, chwilę odczekujemy i przystępujemy do masażu za pomocą rękawicy Kessa. Podczas peelingu skóra staje się wolna od toksyn, zanieczyszczeń oraz pozbywamy się martwego naskórka.


3. Oczyszczanie ciała glinką Ghassoul.

Po wykonaniu peelingu na skórę ciała, twarzy i włosów nakładamy wcześniej przygotowaną glinkę Ghassoul. Glinkę należy pozostawić na skórze do wyschnięcia i następnie zmyć. Glinka doskonale pochłania tłuszcze i ujędrnia skórę ciała.
Glinkę należy zmieszać z ciepłą wodą, do otrzymania delikatnej papki.


4. Namaszczanie ciała.

Aby wzmocnić efekty rytuału hammam, na już oczyszczoną skórę wcieramy olejek arganowy lub masło shea. Olejek arganowy i masło shea posiadają doskonałe właściwości nawilżające i odżywiające naszą skórę. Gdy nie mamy w posiadaniu olejku lub masła, możemy je zastąpić dowolnym preparatem o właściwościach nawilżających.

Po wykonaniu takiego zabiegu poczujesz się zdrowiej i piękniej, twoja skóra stanie się niezwykle gładka i miękka w dotyku!

Zabieg hammam jest bardzo popularną metodą stosowaną w walce z Cellulitem!