JAKI KOSMETYK WYBRAĆ NATURALNY CZY TRADYCYJNY?

Kosmetyki naturalne od kilku lat zyskują na coraz większej popularności. Wzrost świadomości powoduje, że kosmetyki ekologiczne są chętnie kupowane i stosowane przez kobiety i mężczyzn. Jako konsumenci mamy jednak wybór. Sklepowe półki uginają się od tradycyjnych kosmetyków, a ich producenci zalewają nas reklamami. Często kupujemy tradycyjne kosmetyki ze względu na ich łatwy dostęp oraz to, że tak naprawdę nie czytamy składów i nie wiemy co dokładnie kupujemy. Wydajemy przy tym nieraz dużo pieniędzy. Kosmetyki naturalne to alternatywa dla tych kupowanych w drogeriach i uśmiech w stronę ekologii. Tak więc, w jaki sposób dobrać najlepszy kosmetyk?

Certyfikatyecocert biokosmetyki24.com

Kosmetyki naturalne powstają ze składników pochodzących z upraw ekologicznych. Kosmetyk organiczny nie powinien zawierać substancji szkodliwych wymienionych na listach organizacji certyfikujących, ich skład powinien być łatwy do zidentyfikowania z etykietą. Jeśli dany kosmetyk zawiera bezpieczne składniki nadaje mu się certyfikat.  Głównymi niezależnymi organizacjami, które nadają certyfikaty kosmetykom naturalnym są: ECOCERT, BDIH, COSMEBIO. Kosmetyki tradycyjne nie posiadają certyfikatu, zatem nie ma pewności czy są bezpieczne dla zdrowia. Takie kosmetyki są zazwyczaj tańsze, gdyż producenci nie ponoszą dodatkowych kosztów certyfikatu. Tym samym, niską ceną zachęcają do ich kupowania. Na rynku jest wiele produktów tańszych i droższych, które nie mają certyfikatu. Bywa tak, że za tradycyjny kosmetyk płacimy bardzo dużo, przekonani o jego wspaniałym działaniu. Prawda jest jednak inna! Czytając skład na etykiecie zauważyć można wiele substancji o dziwnych i niezrozumiałych nazwach. Te składniki za, które tak dużo płacimy zamiast nam pomagać, szkodzą jeszcze bardziej niż nam się wydaje. Czy wiesz, że niektóre składniki tradycyjnych kosmetyków są rakotwórcze i mogą zalegać w skórze nawet kilka lat?

Zbędne substancje

W organicznych kosmetykach nie znajdziemy parabenów, chemicznych substancji zapachowych i konserwujących ani emulgatorów. W związku z czym różnią się od tradycyjnych w znacznym stopniu. Naturalne kosmetyki nie powalają intensywnymi zapachami, barwą ani konsystencją. Szampony nie pienią się tak jak tradycyjne. Każdy musi zatem przyzwyczaić się do nowego rodzaju kosmetyku. Całkowicie naturalna forma kosmetyków sprawia, że czujemy się bezpiecznie a nasza skóra może w końcu odetchnąć. W celu nadania kosmetykowi ładnego zapachu, producenci dodają naturalne olejki eteryczne całkowicie bezpieczne dla zdrowia naszego i naszych dzieci. Pozbawione chemicznych dodatków nie uczulają i nie wywołują alergii. Mają korzystny wpływ na wygląd skóry i włosów. Naturalne składniki dostarczają wiele składników mineralnych i witamin potrzebnych do utrzymania równowagi hydrolipidowej skóry. Od zarania dziejów stosowano naturalne metody pielęgnacyjne oraz opracowywano receptury działające leczniczo na skórę.

Po przeczytaniu artykułu sam musisz zdecydować jakie kosmetyki znajdą się w Twojej łazience! Pytanie brzmi: Czy wolisz się truć, czy żyć w zgodzie z naturą?

chemia czy natura biokosmetyki24.com