Podpowiadamy jak zrobić naturalną pastę do zębów

Olej kokosowy ma działanie bakteriobójcze i zapobiega powstawaniu próchnicy na zębach. Hamuje rozwój drożdżaków i większości szczepów bakterii. Jest to szczególnie ważne w czasach dużej ilości cukrów w wielu produktach, które spożywamy, a które sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów. Ważne jest aby używać oleju kokosowego nierafinowanego i tłoczonego na zimno. Ma on więcej składników odżywczych.

Naturalną pastę do zębów możemy zrobić sami. W tym celu będziemy potrzebować 4 składników:

- 1/4 szklanki  oleju kokosowego

- 1/2 szklanki sody oczyszczonej

- 4-5 łyżeczek ksylitolu

- 1 łyżeczka olejku miętowego lub goździkowego

olej kokosowy bokosmetyki24.com

Wykonanie:

Mieszamy wszystkie składniki i dodajemy odświeżający olejek miętowy do smaku.

Trochę informacji o składzie pasty:

 - olej kokosowy jako główny składnik pasty działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Hamuje rozwój próchnicy a nawet cofa zmiany już powstałe. Przy regularnym stosowaniu olej kokosowy eliminuje ból i krwawienie dziąseł.

- soda oczyszczona stanowi łagodny materiał ścierny, który delikatnie oczyszcza zęby z osadu, powstałego po spożyciu posiłku, wypiciu kawy czy paleniu tytoniu. Neutralizuje kwaśne środowisko w jamie ustnej, wywołujące fermentację i procesy gnicia, będące przyczyną powstawania próchnicy na zębach. Soda pochłania również zapachy, co jest ważne w celu zachowania świeżego oddechu.

- ksylitol rozpuszcza się pod wpływem działania śliny. W połączeniu ze śliną, tworzy odczyn zasadowy, który zapobiega powstawaniu próchnicy i rozwojowi bakterii.

Naturalną pastę do zębów można wykonać, tylko z oleju kokosowego i sody oczyszczonej.

Olej kokosowy można również potraktować jako płyn do płukania jamy ustnej. Do tego celu należy użyć dwóch łyżeczek oleju i płukać jamę ustną przez ok 3-10 minut.