Wit. A - na zmarszczki

Ta witamina jest uważana za najskuteczniejszą w spowalnianiu procesów starzenia się skóry.

Efektownie spłyca zmarszczki i nadaje skórze jędrności, pobudza mechanizmy naprawcze oraz odnawianie się komórek. Sprawia, że skóra jest wygładzona i wyraźnie rozjaśniona. Kremy które zawierają wit. A są przeznaczone przede wszystkim dla kobiet dojrzałych.  Witamina pomoże ci po intensywnym opalaniu, kiedy skóra jest przesuszona.

Witamina A przyswajana jest przez skórę w formie retinolu, retinaldehydu oraz pro-retinolu i właśnie ich szukaj w składzie kosmetyków. Kremy z retinolem stosuj na noc.

Wit. K - na pajączki

Jeśli na skórze zauważyłaś rozszerzone naczynka, kosmetyki z witaminą K powinny pomóc. Witamina ta uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiega obrzękom i powstawaniu zaczerwienień. Wit. K znacznie poprawia koloryt skóry.

Wit. C - na przebarwienia

Kosmetyki z witaminą C są idealne dla osób z widocznymi przebarwieniami, oraz gdy skóra nie ma ładnego koloru.

Witamina C słynie z właściwości rozjaśniających. Ma ona duży wpływ na produkcje kolagenu, który odpowiedzialny jest za utrzymanie młodości skóry na dłużej. Już po kilku tygodniach stosowania kremów z wit. C skóra odzyska blask i jedrność.

Wit. E - na odżywienie

Witamina E jest silnym antyoksydantem, dzięki czemu często nazywana jest witaminą młodości.

Skutecznie zwalcza wolne rodniki, które przyspieszają starzenie skóry i powodują powstawanie zmarszczek i przebarwień. Wit. E chroni włókna kolagenowe, dlatego kosmetyki, które ją zawierają posiadają silne działanie odżywcze.

W kosmetykach występuje pod postacią tocopherylu acecate lub tokoferolu. Jeśli twoja skóra potrzebuje nawilżenia i odżywienia, kupuj kremy z witaminą E.

Wit. B5 - na ukojenie

Gdy zauważysz, że Twoja skóra zaczyna sie starzeć i jest bardziej wrażliwa - zdaj się na witaminę B5. Jest ona najbardziej wchłaniana jako panthenol.

Podrażniona skóra szybciej traci jędrność a witamina B5 może powstrzymać ten proces. Pobudza ona wzrost nowych komórek, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.