Masz dosyć suchych i łamliwych włosów? Jeśli tak to zastosuj się do poniższych wskazówek.

Gwarantuję, że po paru dniach zauważysz znaczącą różnicę.

A więc:

Po pierwsze, zacznij stosować naturalne szampony i odżywki do włosów. Kosmetyki do pielęgnacji włosów kupowane w drogerii zawierają w składzie szkodliwe substancje, które niszczą strukturę włosów. Mogą powodować nawet ich wypadanie.

1. Mycie

Szampon należy dobrać do rodzaju włosów. Należy jednak pamiętać, że naturalne szampony nie pienią się tak jak te z drogerii i musimy się do nich przyzwyczaić. A nie pienią się tak intensywnie, gdyż nie zawierają w składzie substancji sztucznie spieniających.

Po umyciu włosów zawsze nakładamy odżywkę. Osoby z cienkimi włosami aby dodatkowo ich nie obciążać, powinny stosować odżywki ze spłukiwaniem. Odżywkę również dobieramy do rodzaju swoich włosów, którą zawsze nakładamy na wilgotne włosy i uwaga, rozczesujemy grzebieniem. Rozczesywanie od razu po nałożeniu odżywki, powoduje że dotrze ona do wszystkich włosów. Po wykonaniu takiego zabiegu odczekujemy chwilę i dokładnie płuczemy włosy.

2. Olejowanie włosów

Czy Twoje włosy są suche czy się przetłuszczają, w zależności od potrzeb zaleca się ich olejowanie raz bądź dwa razy w tygodniu.

Na czym to polega?

Wystarczy wetrzeć we włosy naturalne olejki, które dostarczą włosom składniki odżywcze i mikroelementy. Olejki nakładamy na suche włosy i delikatnie wgniatamy. Optymalna ilość olejków to taka, po której włosy będą wyglądały na delikatnie wilgotne. Po upływie minimum 30 minut, myjemy włosy szamponem bez SLS.

Olejowanie włosów znakomicie poprawia ich elastyczność i przywraca równowagę wodno-lipidową. Dzięki olejowaniu włosy suche zostaną odpowiednio nawilżone a te przetłuszczające się przestaną wydzielać nadmiar łoju.

3. Daj włosom odpocząć

Długie przebywanie na słońcu, słona woda czy poddawanie suszeniu, prostowaniu, farbowaniu i tym podobnym zabiegom niszczy włosy. Staraj się więc suszyć włosy możliwie najkrócej i w niskiej temperaturze.

Jeśli to możliwe postaraj się jak najczęściej chodzić w rozpuszczonych włosach i pod żadnym pozorem nie wiąż ich na noc. Pod uciskiem gumki, włosy się łamią i naruszamy ich strukturę.

Pamiętajmy, że włosy tak jak nasza skóra potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.

Udostępnij ten wpis

Powiązane produkty

Sylveco

Balsam szampon z Betuliną Sylveco 300ml

32,80 zł -10% 29,52 zł
  • Obniżka
  • -10%
Nacomi

Maska do olejowania włosów 7 olei Nacomi 100ml

30,50 zł
Nacomi

Maska do skóry głowy Nacomi 50ml

37,90 zł -18% 31,08 zł
  • Obniżka
  • -18%

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.